مختل کننده جی پی اس خودرو

مختل کننده جی پی اس خودرو

مختل کننده جی پی اس خودرو

سیستم های جی پی اس امروزه کاربردهای بسیار زیادی پیدا کرده اند و روز به روز به تعداد متقاضیان خرید و استفاده از آن در سراسر دنیا افزوده می گردد. 

افزایش تعداد ماشین در تمامی کشورها از یک طرف و طبیعتا افزایش میزان سرقت خودرو از طرف دیگر، باعث ترغیب بیشتر مردم به استفاده از سیستم های موقعیت یابی آنلاین گردیده است. 

قابلیت تشخیص موقعیت مکانی خودرو در لحظه و امکان یافتن خودرو در صورت دزدیده شدن، این آرامش خاطر را به دارندگان این گونه ردیاب ها داده است تا نسبت به عدم امکان سرقت ماشین و یا پیدا کردن سریع و راحت آن اطمینان حاصل کنند.

البته یادآور می شود علیرغم موارد ذکر شده در بالا، هستند افرادی که بنا به اقتضای شرایط، از سیستم های مختل کننده جی پی اس و جی اس ام یا jammer استفاده می کنند. 

مثلا سیاستمداران و افراد مشهور برای عدم امکان شناسایی موقعیت مکانی و اجتناب از احتمال تعرض از راه دور معمولا از این تجهیزات استفاده می کنند. 

چنانچه خودروی شما به ردیاب مجهز باشد، اگر در کنار این گونه خودروها باشید، بعد از چند ثانیه ماشین تان خاموش شده و چند لحظه بعد مجددا روشن خواهد شد. از این دستگاه در اماکن مهم مذهبی یا سیاسی، بنا به شرایط و اقتضای زمانی مانند تجمعات مردمی و غیره نیز استفاده می شود.

چگونه بفهمیم ماشین جی پی اس دارد

چگونه بفهمیم ماشین جی پی اس دارد؟

ردیاب کالایی است که اصولا باید در داخل خودرو مخفی بوده و تشخیص وجود آن به سادگی امکان پذیر نباشد. این امر بدیهی ترین موضوع در نصب یک چی پی اس است. تشخیص وجود ردیاب در یک ماشین از چندین راه ممکن است که بعضی از آنها عبارتند از: 

رویت چراغ چشمک زن در تاریکی

وجود دستگاه رله قطع کن در مسیر سیم کشی برق خودرو 

 استفاده از سخت افزار مخصوص جهت دریافت سیگنال ردیاب 

لازم به ذکر است که امروزه تشخیص وجود ردیاب در خودرو به سادگی گذشته نیست. 

برای مثال سیگنال محصولات نسل چهارم ردیاب ها توسط هیچ سخت افزاری قابل اندازه گیری و دریافت نبوده و چراغ های چشمک زن دستگاه نیز از دید مخفی می شوند. 

البته نصاب های این سیستم ها نیز امروزه از روش های متنوعی جهت مخفی سازی چی پی اس ها استفاده می کنند که این موضوع کار پیدا کردن ردیاب را بیش از پیش سخت و دشوار کرده است. 

خوب است بدانید که حتی با وجود دستگاه رله قطع کن، چنانچه نصب ردیاب اصولی انجام شده باشد، پیدا کردن آن مستلزم صرف چند ساعت وقت خواهد بود و در این فاصله مالک خودرو می تواند اقدامات پیشگیرانه را انجام دهد. 

بنابراین پیشنهاد می شود چنانچه تصمیم به خرید و نصب سیستم جی پی اس بر روی خودروی تان دارید، ابتدا از امکانات امنیتی و چگونگی مخفی سازی و نصب آن و همچنین امکان تشخیص آن توسط سیستم های سیگنال یاب اطمینان حاصل نموده و سپس اقدام به خرید نمایید

راه های ارتباطی رادار 

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند